Obie nasze seniorskie pary taneczne spędziły weekend bardzo pracowicie.

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev startowali w swoich drugich w sezonie zawodach z serii ISU Grand Prix w Grenoble, natomiast Anastasia Polibina i Radosław Barszczak debiutowali w Warszawie na zawodach z serii ISU Challenger – Warsaw Cup 2017.

Obie pary zaprezentowały się na miarę swoich możliwości, pokazały swoją aktualna formę, która w obu przypadkach jeszcze nie jest do końca stabilna.

Natalia z Maksem we Francji zajęli 8 miejsce dobywając 147.77 punktów, najwięcej w tym sezonie.

We Francji para zaprezentowała bardzo dobry, żywiołowy i ekspresyjny taniec krótki, jednak małe błędy zabrały kilka cennych punktów z końcowego wyniku. Z kolei cieszy fakt, że obowiązkowa sekwencja rumby została oceniona na najwyższym, czwartym poziomie trudności. To dało naszej parze wynik 58.58 pkt, co stanowiło nowy rekord sezonu i uplasowało ją na 9 miejscu.

Taniec dowolny pojechany został z wielką swobodą i było to najlepsze wykonanie tego sezonu, ocenione na 89.19 punktów. Ten wynik zapewnił naszemu duetowi awans na ósmą, punktowaną pozycję w końcowej klasyfikacji zawodów.

Anastasia z Radkiem w Warszawie swój taniec krótki pojechali na miarę swoich możliwości, bardzo tanecznie i emocjonalnie. Niestety nie ustrzegli się kilku drobnych błędów, które w konsekwencji skutkowały odjęciami punktów za technikę. Para z dorobkiem 41.26 pkt za taniec krótki sklasyfikowana została na 13 pozycji.

Z kolei taniec dowolny para pojechała w bardzo dobrym tempie. Mocne i bardzo dobrze wykonane podnoszenia otrzymały czwarty, najwyższy poziom trudności, z kolei sekwencje kroków - obie na poziomie drugim, przyniosły naszym zawodnikom bardzo przyzwoity wynik punktowy i awans o jedną lokatę. Ostatecznie zakończyli oni zawody w Warszawie na 12 miejscu, z wynikiem punktowym 108.48.

 

T17 1553

Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriev

fot. Ludwik Welnicki

 

DSC03333 filterednew

Anastasia Polibina / Radosław Barszczak

fot. Tomasz Pindel

 

 

Wspierają nas:
Przekaż 1% podatku
MTC 2017
Mentor Sport Toruń
2.png2.png1.png5.png3.png5.png
Dzisiaj63
Wczoraj218
Ten tydzień281
Ten miesiąc5109
Całkowicie221535

Gości

1
Online

21-05-19