Dwa złote i jeden brązowy medal Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie synchronicznym zdobyły zawodniczki formacji Le Soleil z klubu MKS Axel.

W zawodach, które odbyły się w sobotę 13 stycznia na toruńskim lodowisku TOR-TOR, startowało 14 drużyn z Gdańska, Łodzi i Torunia. Złote medale zdobyły zawodniczki w kategoriach juvenile (do lat 13) i junior B (13-19 lat), a brąz wywalczyła debiutująca w mistrzostwach kraju drużyna w kat. pre-juvenile (do lat 11).

Warto dodać, że zawody spotkały się z dużym zainteresowaniem sympatyków łyżwiarstwa – startującym formacjom kibicowała ponad tysięczna publiczność.

Kolejny start drużyny Le Soleil to zawody Mozart Cup, które odbędą się 28 stycznia w austriackim Salzburgu.