Okres poprzedzający udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang to dla Natalii Kaliszek i Maksyma Spodyrieva czas nie tylko wytężonych treningów oraz startów w zawodach. To również miłe uroczystości jakie miały miejsce w ostatnich dniach.

Pożegnanie Władz Miasta

W miniony poniedziałek (22 stycznia) Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev wzięli udział w uroczystym pożegnaniu przed wyjazdem na Igrzyska z udziałem Prezydenta Miasta Michała Zaleskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Torunia Marcina Czyżniewskiego oraz Zastępcy Prezydenta Miasta Zbigniewa Fiderewicza. Naszym olimpijczykom towarzyszyli trenerzy – Sylwia Nowak-Trębacka i Jacek Jankowski. Spotkanie było także okazją do wręczenia zawodnikom decyzji o przyznaniu stypendiów sportowych na rok 2018. W czasie uroczystości zebrani goście oraz media mieli okazję obejrzeć program olimpijski, z którym za kilka tygodni zawodnicy wystąpią w Korei. Władze miasta wręczyły zawodnikom i trenerce pamiątkowe grafiki z wizerunkami pary tanecznej, natomiast Natalia i Maksym przekazali miastu pamiątkowe szaliki, maskotki igrzysk oraz zaproszenia na zbliżającą się Galę łyżwiarską wieńczącą tegoroczny Mentor Toruń Cup 2018. Złożyli również autografy na koszulkach Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które trafią na cele charytatywne.

Więcej także >> tutaj

Rozmowa Dnia w TV Toruń >> tutaj

DSC04838

 

Spotkanie u Marszałka Województwa

Natalia i Maksym wzięli także udział w uroczystości w Urzędzie Marszałkowskim. Na spotkanie z Marszałkiem Piotrem Całbeckim przybyli nie tylko zawodnicy, ale również ich trenerka Sylwia Nowak-Trębacka, Marek Kaliszek, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego, Monika Szelc, prezes klubu MKS AXEL Toruń. Nie zabrakło także młodych zawodników MKS AXEL oraz przedstawicieli mediów. Natalia i Maks przekazali na ręce Marszałka pamiątkowy pakiet olimpijski wraz z oficjalną maskotką Igrzysk, szalik kibica łyżwiarstwa figurowego oraz zdjęcie i łyżwy z autografem. Z kolei z rąk Marszałka odebrali flagę województwa, którą zabiorą ze sobą do Korei Południowej.

Więcej także >> tutaj

Rozmowa z Maksymem Spodyrievem >> tutaj

DSC05298 horz www

DSC05146 www

 

Wspierają nas:
Przekaż 1% podatku
MTC 2017
Mentor Sport Toruń
2.png4.png2.png6.png7.png4.png
Dzisiaj110
Wczoraj236
Ten tydzień346
Ten miesiąc4539
Całkowicie242674

Gości

1
Online

20-08-19