W Toruniu po raz kolejny będziemy gościć wspaniałych łyżwiarzy figurowych z całego świata, którzy staną do rywalizacji w turnieju Mentor Toruń Cup 2017. Zawody odbędą się w dniach od 10 do 15 stycznia 2017 na lodowisku TOR-TOR. Soliści, solistki, pary sportowe oraz pary taneczne będą walczyć o medale w kilku kategoriach wiekowych – novice, junior oraz senior. Udział w zawodach zapowiedziało 380 zawodników z 34 państw.

Turniej przyciąga łyżwiarzy z tak odległych krajów świata jak Australia, Tajwan, Japonia, Hongkong, Malezja, Filipiny. Nie zabraknie też  znakomitych łyżwiarzy z Europy i Rosji. Spośród uczestników toruńskiej imprezy aż dwudziestu dwóch weźmie udział w styczniowych Mistrzostwach Europy Seniorów w Ostrawie.

Gwiazdami turnieju będą m.in.:

  • Peter Liebers (Niemcy) - 10 miejsce na Olimpiadzie w Soczi i 6 miejsce w ME
  • Brendan Kerry (Australia) - finalista MŚ Boston 2016,
  • Angelina Kuchvalska - 4 miejsce ME, finalistka MŚ
  • para taneczna: Sara Hurtado i Kirill Khalyavin z Hiszpanii (Kirill jeszcze w barwach Rosji zdobył tytuł Mistrz Świata
    Juniorów 2011; Sara - 13 miejsce w Sochi oraz 5 ME 2014
  • para taneczna Kana Muramoto i Chris Reed z Japonii - 15 m-ce MŚ w Bostonie 2016
  • para taneczna Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev Mistrzowie Polski, 11 para ME, 16 para MŚ

Kibicujmy naszym

W zawodach weźmie udział 32 reprezentantów toruńskiego MKS Axel, m.in. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew oraz  Agnieszka Rejment, medaliści grudniowych Mistrzostw Polski. Wystąpią również Krzysztof Gała, Mistrz Polski Seniorów i Coco Colette Kamiński brązowa medalistka MP Seniorów w Katowicach.

Hala TOR-TOR-u podczas zawodów będzie ogrzewana, a wstęp na zawody dla kibiców będzie bezpłatny. Rywalizację będzie można oglądać w czasie trwania turnieju od godz. 9:00 do 20:00.

Więcej informacji na www.mentorcup.pl.

Gala łyżwiarska

Szczególnie gorąco zapraszamy kibiców i sympatyków łyżwiarstwa figurowego do udziału w uroczystej Gali, która zwieńczy zawody Mentor Toruń Cup 2017. Gala odbędzie się w sobotę, 14 stycznia o godz. 17:00. W ten wyjątkowy wieczór na tafli zaprezentują się medaliści zawodów w swoich popisowych programach.

Lata poprzednie pokazały, że gala cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a publiczność daje ponieść się emocjom towarzyszącym występom. To wyjątkowo okazja, aby na żywo, w pięknej scenerii podziwiać popisy najlepszych zawodników z całego świata.

Wstęp na Galę jest bezpłatny.

 

Krzysiu ALERT

Uczniowie VLO wspierają swojego kolegę

Podczas turnieju Mentor Toruń Cup 2017, szczególnie w dniu Gali Łyżwiarskiej, czyli w sobotę 14.01.2017 roku, na TOR-Torze uczniowie V LO w Toruniu będą zbierać datki dla swojego szkolnego kolegi, który pół roku temu, w drodze na lekcje, został potrącony przez samochód. Pieniądze będą przeznaczone na skomplikowane leczenie, które ma pozwolić odzyskać zdrowie i sprawność. Młodzieży przyświeca hasło: „Niech wypadek nie przekreśla jego szans”. Wolontariusze będą oznakowani bluzami, koszulkami z logo VLO, każdy darczyńca zostanie obdarowany zakładką do książki przygotowaną przez uczniów. Będzie ich można spotkać na toruńskim lodowisku w sobotę w godz. 8.00 do 20.00

#KrzysiuALERT to akcja zorganizowana dla Krzysztofa Lewandowskiego, ucznia V LO w Toruniu. Krzysiu uległ poważnemu wypadkowi w maju 2016r. Ma 17 lat, głowę pełną pomysłów i chęci. To bardzo dobry uczeń, ratownik medyczny, planował zostać lekarzem. Pływa pod żaglami, każdą zimę spędza na snowboardzie. Gra na gitarze i pianinie, komponuje muzykę. Kiedyś pomagał innym, teraz sam potrzebuje pomocy. Po wypadku - leży w szpitalu, walczy o życie. To, czy będzie chodzić - to ciągle niewiadoma. Więcej na www.krzys.org

Wspierają nas:
Przekaż 1% podatku
MTC 2017
Mentor Sport Toruń
2.png0.png1.png8.png6.png2.png
Dzisiaj4
Wczoraj211
Ten tydzień1604
Ten miesiąc6038
Całkowicie201862

Gości

1
Online

24-02-19