Międzyszkolny Klub Sportowy Axel to działający od ponad 20 lat klub łyżwiarstwa figurowego.

W klubie trenuje blisko 100 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Najmłodsi adepci łyżwiarstwa pierwsze kroki stawiają w Akademii Łyżwiarskiej. Kolejnym etapem ich edukacji jest trening w jednej z naszych klubowych sekcji: par tanecznych, solistów, solistek, par sportowych oraz łyżwiarstwa synchronicznego.

Nasi trenerzy: Sylwia Nowak-Trębacka oraz Dorota i Mariusz Siudkowie, to utytułowani zawodnicy światowej klasy. Dziś przekazują oni swoją łyżwiarską wiedzę młodzieży, która z roku na rok podnosi swoje umiejętności i osiąga coraz lepsze wyniki, nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej.

Pary taneczne

W sekcji tańców na lodzie trenuje kilkanaście osób reprezentujących wszystkie kategorie wiekowe, rozpoczynając od najmłodszych, 7-letnich dzieci, poprzez kategorie młodzieżowe, juniorów i na seniorach kończąc.

Najbardziej utytułowaną parą taneczną jest obecnie Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev, aktualni Mistrzowie Polski Seniorów, którzy zdobyli 8 miejsce na Mistrzostwach Europie w Ostrawie oraz 14 miejsce na Mistrzostwach Świata w Helsinkach w sezonie 2016/2017, a co najwazniejsze wywalczyli także kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Pjonczang w 2018 r.

Swoje sukcesy na koncie ma również para Julia Gajek/Dawid Kłodziński, kóra zdobyła wicemistrzostwo Polski (2016) oraz brązowy medal Mistrzostw Polski w kat. Novice (2015).

Sekcja tańców na lodzie trenuje pod okiem Sylwii Nowak Trębackiej - dwukrotnej olimpijki, złotej i srebrnej medalistki Mistrzostw Świata Juniorów.

1 fot by Irina Tsimfer Gajek Kodziski www

Pary sportowe, solistki i soliści

Treningi prowadzą Dorota i Mariusz Siudkowie, trzykrotni olimpijczycy, medaliści Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, wielokrotni Mistrzowie Polski.

Profesjonalne zajęcia rozpoczynają się w Akademii Łyżwiarskiej.  Zajęcia podstawowe prowadzone są na lodowisku, ponadto w programie treningów są zajęcia dodatkowe – ogólnorozwojowe, taniec oraz balet.

Z grona wychowanków należy wymienić Aleksandrę Rudolf , Mistrzynię Polski seniorek, Agnieszkę Rejment, Wicemistrzynię Polski seniorek oraz Piotra Wiśniewskiego, wielokrotnego zdobywcę tytułów Mistrza Polski w swoich kategoriach wiekowych.

Aleksandra RUDOLF www Agnieszka Rejment wwwPiotr Wisniewski www

Łyżwiarstwo synchroniczne

Sekcja łyżwiarstwa synchronicznego skupia grono czterdzieści dziewcząt w wieku od 6 do 16 lat. Tworzą one grupy pre-juvenille, juvenille i junior. Nasza sekcja synchroniczna pod nazwą Team Le Soleil jest wiodącą drużyną synchroniczną w Polsce – obecne Mistrzynie Polski w kat. novice oraz Wicemistrzynie Polski w kat. juvenille -  i ma na swoim koncie europejskie sukcesy.

Dziewczęta trenują pod kierunkiem Karoliny Dąbrowskiej-Pawlonka.

sychron 1 synchron 2

Wspierają nas: