Sekcja łyżwiarstwa synchronicznego w MKS Axel działa pod nazwa Team Le Soleil. 

Łyżwiarstwo synchroniczne jest młodą, szybko rozwijającą się dyscypliną sportową. Jego początki sięgają 1954 roku, kiedy to Amerykanin Richard Porter założył zespół ,,Hockettes”, który początkowo występował tylko na meczach hokejowych. Pierwsze oficjalne Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Synchronicznym odbyły się już w 2000 roku. Teraz z niecierpliwością oczekujemy włączenia tej konkurencji w poczet dyscyplin olimpijskich!

Formacja Synchroniczna (w zależności od wieku) składa się z 16, 12 lub 8 zawodników prezentujących na lodzie układ taneczny. Łyżwiarze wykonują kroki oraz elementy tworząc określone figury, np. blok, linię, młynek, intersekcję. Jest to najbardziej widowiskowa dyscyplina łyżwiarska.

Drużyna „Le Soleil” powstała w 2007 roku w klubie MKS Axel Toruń. Łyżwiarstwo synchroniczne trenuje tutaj 40 zawodniczek w trzech kategoriach wiekowych: pre-juvenille, juvenille, junior. Dziewczyny tworzą zgraną grupę koleżanek mających od 6 do 16 lat. Le Soleil osiąga liczne sukcesy na zawodach w kraju i za granicą. Bierze udział w międzynarodowych obozach i seminariach. Występuje na wielu pokazach i galach łyżwiarskich na terenie kraju.

 

 Grupa Juvenille

sychron 1

 

Grupa Junior

synchron 2

 

Jeśli chcesz do nas dołączyć napisz:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 FB logo

dF3TlISK

 

Wspierają nas:
Przekaż 1% podatku
MTC 2017
Mentor Sport Toruń
2.png4.png2.png6.png7.png4.png
Dzisiaj110
Wczoraj236
Ten tydzień346
Ten miesiąc4539
Całkowicie242674

Gości

1
Online

20-08-19